Plany emerytalne i posagowe


Plany emerytalno-posagowe to forma inwestycji celowej, której efekty w postaci zgromadzonych środków przeznaczane zostają na zabezpieczenie posagu dla dziecka lub środków emerytalnych zabezpieczających byt po okresie aktywności zawodowej.


Rozwój i wychowanie dziecka wiąże się z wieloma różnymi wydatkami, które najczęściej nie pozwalają nam się skupić na zabezpieczeniu jego startu w dorosłość. W tym celu powstały specjalne programy posagowe, które są finansowym zabezpieczeniem przyszłości dziecka. Niewielkim nakładem można zabezpieczyć start w dorosłość lub środki np. na zakup mieszkania czy dalszą edukację.

Posag

Na rynku inwestycyjnym i ubezpieczeniowym istnieje obecnie wiele narzędzi, które pozwolą realizować takie plany w tempie dopasowanym do możliwości finansowych opiekunów. Nawet niewielkie kwoty zainwestowane w odpowiedni sposób mogą przynieść znaczny zysk w dłuższej perspektywie oszczędzania. Każde rozwiązanie powinno być jednak dopasowane do indywidualnych oczekiwań, potrzeb i możliwości.

Zaletami takiego rozwiązania są przede wszystkim:

  • dzięki systematycznym wpłatom możliwość zgromadzenia znacznej kwoty w dłuższym okresie czasu;
  • elastyczna kwota wpłat uzależniona od oczekiwań i możliwości zainteresowanych;
  • możliwość dopasowania częstotliwości wpłat;
  • odgórnie ustalany termin możliwej wypłaty środków posagowych;
  • stały dostęp do rachunku przez telefon lub Internet, dzięki czemu możliwy jest monitoring środków i bieżąca analiza procesu oszczędności.

Podobnie działają programy emerytalne, dzięki którym możliwe jest zabezpieczenie środków na okres przypadający po czasie aktywności zawodowej. Najpopularniejszymi są gwarantowane programy emerytalne, które dają możliwość poznania prognozowanej wysokości wypłat świadczeń emerytalnych już w chwili podpisywania umowy.

plan emerytalny

Wartość odkładanej w ten sposób emerytury zależy przede wszystkim od wysokości wnoszonych składek, częstotliwości i długości okresu ich wpłacania oraz wieku osoby zainteresowanej w momencie podpisywania umowy. Konstrukcja takich rozwiązań jest prosta i bezobsługowa, a określona w umowie gwarancja wypłat nie podlega obciążeniom podatkowym.

Dużą zaletą tej formy oszczędności jest dziedziczenie w przypadku przedwczesnej śmierci osoby objętej programem. Wpłacane składki są zarządzane przez licencjonowanych specjalistów z Towarzystw Ubezpieczeniowych co skutkuje możliwością wypracowania przez nich dodatkowego zysku, który zasila nasz indywidualny fundusz emerytalny.

Chcesz wiedzieć więcej? Wypełnij poniższy formularz kontaktowy lub skontaktuj się z naszym doradcą.

O NAS


NASI KLIENCI O NAS

Chciałabym potwierdzić współpracę z firmą Invest Partner . Nasza współpraca przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami i wcześniejszymi założeniami, które z góry przyjęliśmy .

Dlatego też mogę w zupełności polecić firmę Invest Partner z uwagi na jej kompetentność w wykonywanych czynnościach jak i realizacji celu i serwisu 


pozioma-kreskaPani Izabela - Łódźpozioma-kreska

Invest Partner tworzony jest przez grupę ekspertów w dziedzinach związanych z finansami, ubezpieczeniami, rozwiązaniami dla firm i osób prywatnych.


Działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dostępnych na polskim rynku produktach i usługach finansowych. Proponowane rozwiązania dedykowane są dla inwestorów o różnym stopniu posiadanego doświadczenia, lekarzy i personelu placówek medycznych, oraz przedsiębiorców i zarządców spółek.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama oferowanych produktów przekłada się na możliwość przedstawienia indywidualnych rozwiązań zapewniających płynność finansową przedsiębiorstwa, jak również pomnażanie majątku już posiadanego. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie, prestiżowymi ubezpieczycielami oferujemy innowacyjne ubezpieczenia z zakresu ochrony dochodu, możliwości wykonywania zawodu, czy zabezpieczenia następstwa niewłaściwych decyzji podejmowanych w zarządach spółek.

NASI PARTNERZY


Formularz KontaktowyW przypadku pytań lub porady prosimy o kontakt z naszym Ekspertem wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

biuro@investpartner.pl

+48 42 942 05 45

Facebook

Instagram

Linkedin