Inwestycje w nieruchomości


Atrakcyjnym sposobem pomnażania kapitału są inwestycje w nieruchomości.


To także jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania, która oprócz możliwości uzyskania wysokiej stopy zwrotu przy sprzedaży danej nieruchomości zapewnia też  okresowe przychody np. z tytułu czynszu za najem. Tego typu inwestycje realizowane mogą być poprzez zakup i późniejsze udostępnienie najemcom różnego rodzaju lokali mieszkalnych, apartamentów, gruntów, powierzchni handlowych i biurowych oraz pensjonatów i hoteli.

Nieruchomości

Bezsporną zaletą tego typu rozwiązań jest fakt posiadania pełni praw własnościowych do nieruchomości, która już sama w sobie jest inwestycją. Rosnące ceny powierzchni mieszkalnych i biurowych są zabezpieczeniem, które z powodzeniem zastosować można jako tarczę antyinflacyjną. Wynajem nieruchomości generuje ponadto dodatkowe środki finansowe, które uznać można za  swoistą dywidendę wypłacaną w określonym przedziale czasowym.

Pamiętać należy, że duży wpływ na zyskowność takiej inwestycji mają czynniki niezależne od inwestora: koniunktura gospodarcza, decyzje polityczne, zmiany w systemie podatkowym, a także długofalowe prognozy demograficzne dotyczące danego regionu. By tego typu lokata kapitału przynosiła dochód należy nią aktywnie zarządzać.

Duża część inwestorów nie posiadająca wystarczającego wkładu na zakup nieruchomości wspomaga się dodatkowymi możliwościami finansowania inwestycji w postaci kredytu celowego. Przy odpowiedzialnym zarządzaniu inwestycją najemcy nieruchomości z powodzeniem pokryją zobowiązania inwestora w zakresie spłaty kredytu zaciągniętego na taki cel. W takiej sytuacji przyjąć można, że stajemy się inwestorami dzięki własnej przedsiębiorczości, a budowanie portfela aktywów możliwe jest dzięki właściwemu zarządzaniu nieruchomością i czerpania z niej profitów finansowych wystarczających na spłatę wierzytelności wobec banku.

Nieruchomości

Najpopularniejszymi formami inwestycji w nieruchomości są w Polsce m.in.:

  • zakup kamienicy pod wynajem mieszkalny i biurowy;
  • zakup pojedynczego mieszkania z przeznaczeniem na wynajem;
  • zakup kilku apartamentów z przeznaczeniem do wynajęcia na zasadach condo-hotelu;
  • zakup i późniejszy podnajem powierzchni i lokali usługowych;
  • zakup budowli historycznej z przeznaczeniem na hotel, agroturystykę itp.

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie? Skontaktuj się z naszym doradcą wypełniając poniższy formularz kontaktowy.

 

 

 

O NAS


NASI KLIENCI O NAS

Chciałabym potwierdzić współpracę z firmą Invest Partner . Nasza współpraca przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami i wcześniejszymi założeniami, które z góry przyjęliśmy .

Dlatego też mogę w zupełności polecić firmę Invest Partner z uwagi na jej kompetentność w wykonywanych czynnościach jak i realizacji celu i serwisu 


pozioma-kreskaPani Izabela - Łódźpozioma-kreska

Invest Partner tworzony jest przez grupę ekspertów w dziedzinach związanych z finansami, ubezpieczeniami, rozwiązaniami dla firm i osób prywatnych.


Działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dostępnych na polskim rynku produktach i usługach finansowych. Proponowane rozwiązania dedykowane są dla inwestorów o różnym stopniu posiadanego doświadczenia, lekarzy i personelu placówek medycznych, oraz przedsiębiorców i zarządców spółek.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama oferowanych produktów przekłada się na możliwość przedstawienia indywidualnych rozwiązań zapewniających płynność finansową przedsiębiorstwa, jak również pomnażanie majątku już posiadanego. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie, prestiżowymi ubezpieczycielami oferujemy innowacyjne ubezpieczenia z zakresu ochrony dochodu, możliwości wykonywania zawodu, czy zabezpieczenia następstwa niewłaściwych decyzji podejmowanych w zarządach spółek.

NASI PARTNERZY


Formularz KontaktowyW przypadku pytań lub porady prosimy o kontakt z naszym Ekspertem wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

biuro@investpartner.pl

+48 42 942 05 45

Facebook

Instagram

Linkedin