Inwestycje alternatywne


Specyficznym sposobem pomnażania majątku są tzw. inwestycje alternatywne.


Jest to wyjątkowy sposób inwestowania wynikający z charakteru samej inwestycji i aktywów będących jej przedmiotem. Obejmują one swoim zakresem zakup dzieł sztuki, rzadkich i ekskluzywnych alkoholi mających potencjał wzrostu ceny w określonym czasie, przedmiotów kolekcjonerskich, znaczków, monet okolicznościowych itp.

Inwestycje Alternatywne

Podstawowa korzyść płynąca z tego typu rozwiązań, to przede wszystkim dywersyfikacja ryzyka przy inwestycjach kapitałowych, zminimalizowanie zmienności wahań portfela, oraz niska korelacja z tradycyjnymi grupami aktywów. Może to być doskonałym zabezpieczeniem kapitału w trakcie kryzysów finansowych mających negatywny wpływ na tradycyjne produkty finansowe, takie jak akcje przedsiębiorstw czy jednostki uczestnictwa TFI. Inwestycjami alternatywnymi uznać należy wszelkie inwestycje w klasy aktywów nisko skorelowane z rynkami i produktami finansowymi.

W ostatnich czasach dużą popularnością wśród inwestycji alternatywnych cieszą się zakupy prestiżowych i niespotykanych na rynku alkoholi typu whisky, koniak i wino.

Alkohole to wyjątkowe napoje, posiadające walory zdobywające serca inwestorów. Od wielu dekad sprawdzają się jako stabilna i bezpieczna lokata kapitału. Inwestycja oparta jest na fizycznym zakupie butelek lub beczek wybranego trunku. Zakupiony alkohol ubezpieczony jest do poziomu wartości rynkowej. Przechowywany jest zgodnie ze standardami obejmującymi produkt w profesjonalnym magazynie, lub udostępniany jest inwestorowi.

Inwestycje alternatywne

Inną formą inwestycji alternatywnych, które podbijają rynki wschodzące są dzieła sztuki. Dzięki indywidualnej analizie oczekiwań inwestora konstruowane są optymalne dla jego wymagań kolekcje dzieł zagranicznych i polskich artystów. Brane są tu pod uwagę zainteresowania i preferencje estetyczne nabywcy oraz jego horyzont inwestycyjny.

Inwestycje w dzieła sztuki to jeden z najstarszych i najskuteczniejszych sposobów lokowania kapitału, popularny wśród kolekcjonerów i inwestorów z całego świata. Doskonale sprawdzają się jako zabezpieczenie przed inflacją i kryzysami na rynkach finansowych. Cechują się unikalnością, dzięki czemu stanowią przedmiot pożądania kolekcjonerów na całym świecie. Najbardziej wartościowe szybko znikają z rynku zmieniając właściciela, trafiając do prywatnych i muzealnych kolekcji.

Brak powiązania tej formy lokaty kapitału z rynkami finansowymi jest jednym z największych walorów inwestowania w sztukę, ponieważ zachowuje ona swoją wartość, nawet w sytuacji kiedy koniunktura na rynku finansowym jest niepomyślna.

Chesz poznać szczegółową ofertę? Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z naszym ekspertem.

O NAS


NASI KLIENCI O NAS

Chciałabym potwierdzić współpracę z firmą Invest Partner . Nasza współpraca przebiega zgodnie z moimi oczekiwaniami i wcześniejszymi założeniami, które z góry przyjęliśmy .

Dlatego też mogę w zupełności polecić firmę Invest Partner z uwagi na jej kompetentność w wykonywanych czynnościach jak i realizacji celu i serwisu 


pozioma-kreskaPani Izabela - Łódźpozioma-kreska

Invest Partner tworzony jest przez grupę ekspertów w dziedzinach związanych z finansami, ubezpieczeniami, rozwiązaniami dla firm i osób prywatnych.


Działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dostępnych na polskim rynku produktach i usługach finansowych. Proponowane rozwiązania dedykowane są dla inwestorów o różnym stopniu posiadanego doświadczenia, lekarzy i personelu placówek medycznych, oraz przedsiębiorców i zarządców spółek.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama oferowanych produktów przekłada się na możliwość przedstawienia indywidualnych rozwiązań zapewniających płynność finansową przedsiębiorstwa, jak również pomnażanie majątku już posiadanego. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie, prestiżowymi ubezpieczycielami oferujemy innowacyjne ubezpieczenia z zakresu ochrony dochodu, możliwości wykonywania zawodu, czy zabezpieczenia następstwa niewłaściwych decyzji podejmowanych w zarządach spółek.

NASI PARTNERZY


Formularz KontaktowyW przypadku pytań lub porady prosimy o kontakt z naszym Ekspertem wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

biuro@investpartner.pl

+48 42 942 05 45

Facebook

Instagram

Linkedin