Faktoring i monitoring należności


Faktoring przeznaczony jest dla firm prowadzących sprzedaż towarów i usług innym firmom lub instytucjom, wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności.


Wszelkie zobowiązania finansowe, wynikające z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej stanowią istotny jej koszt. Do podatków, opłat administracyjnych i kosztów utrzymania pracowników  dochodzą jeszcze koszty bieżącej działalności, jak choćby zakup surowców służących do dalszej produkcji czy utrzymania floty samochodowej. Oczekując na uregulowanie zapłaty za wystawioną fakturę przedsiębiorstwo wciąż musi funkcjonować generując dalsze możliwości zarobkowe. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy jest faktoring.

Przykładowo, przedsiębiorca będący dostawcą towaru lub usługi, ustala ze swoim odbiorcą, że płatność za dostawę nastąpi w ciągu 30 lub 45 dni. Jest to czas, w którym formalnie realizowany jest przychód powodujący powstanie zobowiązania podatkowego, mimo że nie doszło jeszcze zapłaty za wystawioną fakturę. To także czas w przedsiębiorstwie, kiedy trzeba zadbać o zakup materiałów do produkcji, uiszczenie wszelkich opłat administracyjnych i wypłatę należnych świadczeń pracowniczych.

Faktoring to wciąż nowa w Polsce usługa z zakresu rozwiązań dla przedsiębiorstw. Polega ona na refinansowaniu przez faktora płatności za fakturę wystawioną na kontrahenta. Po zrealizowaniu dostawy do odbiorcy, należy dostarczyć jej kopię do swojego doradcy. Wypłata pierwszej transzy sięgającej nawet 90% wartości transakcji odbywa się w ciągu 24h. Wtedy to na rachunek firmowy wpływa pierwsza część zapłaty za towar. Po wygaśnięciu ustalonego terminu płatności faktor zwraca się do kontrahenta o spłatę zadłużenia. Po otrzymaniu zapłaty niezwłocznie przesyła brakujące 10% wartości faktury pomniejszone o uzgodnioną wcześniej prowizję.

Równie wygodnym rozwiązaniem jest monitoring płatności firmowych, który zlecany jest faktorowi. Dopilnuje on wszelkich zobowiązań kontrahentów, terminów płatności i swobodnego przepływu gotówki w przedsiębiorstwie. Na mocy podpisanej umowy może on także w imieniu przedsiębiorcy windykować zaległe należności. Wszystkie te rozwiązania mają za zadanie wspomóc przedsiębiorcę w uzyskaniu możliwie najlepszej płynności finansowej, a co za tym idzie na zabezpieczenie możliwie najszybszego rozwoju firmy.

Celem dopasowania optymalnej dla potrzeb oferty z zakresu faktoringu, zarządzania płatnościami i windykacją zaległych należności, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego lub kontakt z naszą infolinią.

O NAS


NASI KLIENCI O NAS

Niniejszym udzielam referencji firmie Invest Partner jako rzetelnemu partnerowi w dziedzinie usług finansowych .

W sposób szczególny pragnę zwrócić uwagę na szeroki zakres i wysoką jakość usług oferowanych przez firmę Invest Partner.

W mojej ocenie firma Invest Partner jest firmą godną polecenia.


pozioma-kreskaPan Krzysztof - Łódźpozioma-kreska

Invest Partner tworzony jest przez grupę ekspertów w dziedzinach związanych z finansami, ubezpieczeniami, rozwiązaniami dla firm i osób prywatnych.


Działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dostępnych na polskim rynku produktach i usługach finansowych. Proponowane rozwiązania dedykowane są dla inwestorów o różnym stopniu posiadanego doświadczenia, lekarzy i personelu placówek medycznych, oraz przedsiębiorców i zarządców spółek.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama oferowanych produktów przekłada się na możliwość przedstawienia indywidualnych rozwiązań zapewniających płynność finansową przedsiębiorstwa, jak również pomnażanie majątku już posiadanego. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie, prestiżowymi ubezpieczycielami oferujemy innowacyjne ubezpieczenia z zakresu ochrony dochodu, możliwości wykonywania zawodu, czy zabezpieczenia następstwa niewłaściwych decyzji podejmowanych w zarządach spółek.

NASI PARTNERZY


Formularz KontaktowyW przypadku pytań lub porady prosimy o kontakt z naszym Ekspertem wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

biuro@investpartner.pl

+48 42 942 05 45

Facebook

Instagram

Linkedin