Dobra luksusowe


Ze względu na wyjątkowość produktów zaliczanych do dóbr luksusowych, niektóre z nich mogą być doskonałym narzędziem inwestycyjnym.


Dobrami luksusowymi nazywamy produkty i usługi, które nie są istotnymi i niezbędnymi do codziennego funkcjonowania, lecz są oznaką wysokiego statusu społecznego i prestiżu. Dostępne są one jedynie dla wąskiej grupy nabywców - zwykle tych o przychodzie znacznie przewyższających średnią dla kraju czy regionu. Słowo „luksus” wywodzi się z łaciny i tłumaczeniu oznacza zbytek.

dobra luksusowe

Istnieje kilka kryteriów określających dobra luksusowe. Najbardziej charakterystycznym jest wysoka cena, która ma wpływ na ograniczenie nabywców danego produktu do wąskiego grona osób najzamożniejszych. Innym kryterium jest doskonała jakość i funkcjonalność produktu, która ma wpływ na jego wysoką cenę nabycia.

Nie mniej ważny wyznacznik luksusu odnosi się do symboliki marek luksusowych. Produkt powinien być doskonały sam w sobie, powinien jednak zapewnić nabywcy poczucie wyjątkowości oraz kreować elitarny styl życia. Dobrami luksusowymi są prywatne jachty i  samoloty, samochody – często składane zgodnie z indywidualnymi potrzebami nabywcy, zegarki, wieczne pióra z limitowanych edycji, jak również ubrania i biżuteria pochodząca od największych uznanych kreatorów mody.

Nie od dziś wiadomo, że limitowane edycje wiecznych piór czy wyjątkowych zegarków, oprócz funkcji nadającej prestiż właścicielowi, mogą być świetną lokatą kapitału. Ponadto spełniają funkcję wyjątkowego prezentu okolicznościowego czy też w zamian za wieloletnią współpracę. Z powodu swojego wyjątkowego charakteru po kilku latach od edycji produktów mogą one osiągać ceny kilkukrotnie przewyższające koszt zakupu. Z pewnością nie dotyczy to wszystkich dóbr luksusowych, jednak znakomita większość z nich może być traktowana jako dobra inwestycja w dłuższym horyzoncie czasowym.

Jeśli chcesz poznać szczegółową ofertę dostępnych dóbr luksusowych wypełnij poniższy formularz zgłoszeniowy lub skontaktuj się z naszym doradcą.

O NAS


NASI KLIENCI O NAS

Niniejszym listem potwierdzam bardzo dobrą współpracę z firmą Invest Partner. Nadmieniam, że współpraca cechuje się terminowością oraz regularnością świadczonych przez firmę usług.

W sposób szczególny pragnę zwrócić uwagę na szeroki zakres i wysoką jakość usług oferowanych przez firmę Invest Partner oraz skuteczny i niezawodny serwis. Dlatego z przyjemnością mogę polecić ...
pozioma-kreskaPan Sławomir - Łódźpozioma-kreska

Invest Partner tworzony jest przez grupę ekspertów w dziedzinach związanych z finansami, ubezpieczeniami, rozwiązaniami dla firm i osób prywatnych.


Działalność przedsiębiorstwa oparta jest na dostępnych na polskim rynku produktach i usługach finansowych. Proponowane rozwiązania dedykowane są dla inwestorów o różnym stopniu posiadanego doświadczenia, lekarzy i personelu placówek medycznych, oraz przedsiębiorców i zarządców spółek.

Wieloletnie doświadczenie i szeroka gama oferowanych produktów przekłada się na możliwość przedstawienia indywidualnych rozwiązań zapewniających płynność finansową przedsiębiorstwa, jak również pomnażanie majątku już posiadanego. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie, prestiżowymi ubezpieczycielami oferujemy innowacyjne ubezpieczenia z zakresu ochrony dochodu, możliwości wykonywania zawodu, czy zabezpieczenia następstwa niewłaściwych decyzji podejmowanych w zarządach spółek.

NASI PARTNERZY


Formularz KontaktowyW przypadku pytań lub porady prosimy o kontakt z naszym Ekspertem wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy tak szybko jak to możliwe.

biuro@investpartner.pl

+48 42 942 05 45

Facebook

Instagram

Linkedin